Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 23 02 2019 3:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 22 11 2007 0:29 

Dołączenie: 08 10 2007 18:57
Też jestem zdania że nazwę należy zmienić dla naszego kierownictwa jest zbyt delikatna i boje się że sie jeszcze ucieszą , no i nazwa powinna kojarzyć się z naszą profesją .
Kropa niewątpliwie kojarzy mi się z problemami jakie mamy bo to ta Kropa pieniędzy dać nie chce. Ponadto większość naszych kierowników większą lub mniejszą kropę na mózgu już ma a tym wybitnym jednostką należy dokleić WIELKĄ KROPĘ i niech myślą za co ta ozdoba :lol:
Może wtedy te zwoje dwa rozmnożą się do trzech :o
J czy polotu kierowniczego na kilometr nie czuć- o skandalu pisze-inteligentne to i błędy robi wypisz wymaluj kierownik albo niezły zadatek :P

Temat postu:
PostWysłany: 13 01 2008 11:21 

Dołączenie: 12 07 2007 11:29
Drodzy socjalni ! Co z konkursem nie słychać było nic w mediach o oficjalnym wręczeniu nagród !!! A niektórym się należy i to bardzo.
Ja jednak wrócę do listu Zniesmaczonej i sytuacji na Widzewie. Uważam, że Widzew ma jedną z lepszych kadr kierowniczych ,ale wiadomo każdy może mieć gorszy dzień. Niech się wypowiedzą ludzie którzy mieli do czynienia z innymi administratorami na pozostałych dzielnicach. Czy są również tak pomocni jak nasze dziewczyny na Widzewie ( szczerze powiem, że niektórym pracownikom socjalnym przydałby się kurs wypełniania wywiadów). Oprócz tego że są przesympatyczne są także dobrymi fachowcami i przypominam że nie ma ludzi idealnych. Więc Zniesmaczona dlaczego używasz nazwisk sama nie podając swojego. Uważam że trzeba najpierw sobie nie mieć nic do zarzucenia a dopiero potem oczerniać innych. Uważam Zniesmaczona, że tym co zrobiaś rozpętałaś małe piekiełko na Widzewie a nie o to chodziło ( chyba że twoim celem jest mącenie). Pracujemy razem i powinniśmy tworzyć zespół , przecież żadne bez żadnego nic nie znaczy. Nie od dziś wiadomo,że razem można więcej ! Pozdrawiam wszystkich nie tylko socjalnych !

Temat postu: do "MALUCHA"
PostWysłany: 15 01 2008 22:06 

Dołączenie: 23 10 2007 23:08
Miejscowość: ŁÓDŹ
Nie wiem o co chodziło na Widzewie, ale bardzo spodobało mi się stwierdzenie: "pracujemy razem i powinniśmy tworzyć zespół, przecież żadne bez zadnego nic nie znaczy". W tym zdaniu zawarłeś bardzo prostą i podstawową zasadę funkcjonowania KAŻDEJ firmy, czy produkuje ona np. odzież czy też jest to MOPS. Sprawą najważniejszą w każdej firmie są ludzie-pracownicy. Co zrobi najnowocześniejszy nawet zakład produkcyjny bez pracownika potrafiacego obsłużyć będące w jego posiadaniu urządzenia? Wyobrażam sobie, że taki zakład pracy, mając takiego pracownika powinien mieć świadomość posiadania fachowca. W MOPS-ie o takim podejściu do pracownika można tylko pomarzyć - na pewno na Bałutach :( . Rosnący system sankcji, kontroli, a tak naprawdę mobbingu przy jednocześnie szczątkowym systemie nagród i braku rzetelnej oceny pracowników powoduje dodatkowy stres w tej i tak trudnej pracy. Pojęcie "zespół" nie jest przyjęte. Jest kierownik i pracownik, któremu można zawsze wykazać, że coś źle zrobił no i zawsze mozna go zwolnić. Na razie pozostaje wspominać z łezką w oku kierownika działu na Bałutach, Piotra Zygmanowskiego- on miał poczucie, ze tworzy ze swoimi pracownikami zespół. Fajnie macie na Polesiu!

Temat postu:
PostWysłany: 16 01 2008 23:14 

Dołączenie: 27 08 2007 8:28
Miejscowość: Łódź
Co do konkursu, to chwilowo są ważniejsze sprawy. Złotą Pokrzywę zamierzamy bowiem "przyznać" samemu prezydentowi inicjując referendum w celu jego odwołania.
Jeśli chodzi o jedność w zespole, to są Filie MOPS w których integracja pracowników o różnych zawodach oraz ich niektórych kierowników postępuje. Są jednak i takie, gdzie jest ona pustym słowem i nigdy nie stanie się rzeczywistością pod batutą obecnych dyrygentów.
Nie znam osobiście pana Piotra Zygmanowskiego, ale słyszałem o nim wiele dobrego. Szkoda, że dominują w naszej firmie osoby o całkiem odmiennej reputacji. Gdyby jednak było inaczej nasz Związek Zawodowy nie miałby racji bytu. Wszystkie bolączki załatwiliby już dawno nasi kierownicy i dyrektorzy.
Jeśi chodzi o Widzew, to miło wspominam tę Filię. Pracowałem tam krótki czas kilkanaście lat temu. Mam możliwość porównania jej z innymi Filiami. Uważam, że jest to jedna z tych "lepszych" i przychylam się tu do opinii MALUCHA.
Niemniej nie możemy zapomnieć, że grzechem głównym naszych kierowników ( tych lepszych i gorszych) jest bierność w obronie naszych interesów. Myślę tu o tym wszystkim, co złożyło się na nasze postulaty (vide cele związku na stronie www.socjalni.pl). Te cele to 10 lat zaniedbań, bierności oraz ignorowania naszej biedy.
Dzięki tej ignorancji uformował się ropiejący wrzód, który rok temu pękł i za cholerę nie chce się zagoić. Może przyłożenie pokrzywy lub innej babki troszkę nam pomoże... :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość