Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 23 08 2019 23:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pytania i odpowiedzi w kwestii strajku w MOPS w Łodzi
PostWysłany: 11 02 2016 8:40 

Dołączenie: 03 06 2011 16:51
W pełni podzielam przemyślenia "ariela". Też, jeśli porozumienie zostanie podpisane dzisiaj, jutro wrócę do pracy z poczuciem zwycięstwa. Jestem szczęśliwa, że poznałam Was, Koleżanki i Kolegów. Wspaniałych i odważnych ludzi, którzy okazało się, że są w stanie stracić, po to aby zyskać.
A łamistrajki, ci którzy myśleli, że nam się nie uda niech się wstydzą i niech we własnym sumieniu rozważa czy było warto.
Dziękuję wszystkim za te pięć trudnych i wspaniałych tygodni. I do roboty:-)

Profil E-mail  

PostWysłany: 11 02 2016 20:23 

Dołączenie: 18 01 2016 22:48
Wiktoria! Ale jak tu jutro wrócić do pracy? Piątek - zły początek.

Profil E-mail  

PostWysłany: 11 02 2016 21:24 

Dołączenie: 03 06 2011 16:51
Ernestynka, piątek dobry początek, jest sukces, cieszmy się :D

Profil E-mail  

PostWysłany: 11 02 2016 22:10 

Dołączenie: 12 07 2007 16:33
Piątek to godnego zarabiania początek :)
Super prezent dostałem, nie chodzi o samo porozumienie, czarny prezent od Was :)
Jeszcze raz Wam dziękuję, jesteście wspaniali...
Socjalni!!!

PostWysłany: 11 02 2016 22:43 

Dołączenie: 10 09 2007 20:37
..... kasa, kasa, kasa.... jest bardzo ważna....ale na koniec tego przedsięwzięcia wiem, że nie tylko o to chodziło.... to co osiagneliśmy, co zdobyliśmy ma dużo większą moc.... myślę, że już nie jestesmy "grupą pomocniczą " w MOPS..... jesteśmy mega....najważniejsi.... odważni, waleczni..... Też liczyłam na coś więcej... ale zawieszam ten strajk z satysfakcją..... i jestem gotowa na powrót, jakby co :) było dobrze, naprawdę dobrze ....dziękuję... trzymajcie się :*

PostWysłany: 11 02 2016 22:44 

Dołączenie: 10 09 2007 20:37
Sylwek.... przeciez wiesz.... To Ty jestes mega:P.. ....na każde pytanie znasz odpowiedź.... dałeś radę...a dziewczyny są cudowne... kochane, wrażliwe, emocjonalne.... równowaga :)

PostWysłany: 12 02 2016 18:35 

Dołączenie: 15 01 2016 20:10
Wielkie dzięki dla Ali, Agnieszki i Sylwka za reprezentowanie Nas Socjalnych!!!! Za siłę w starciu z władzami MOPS i Urzędu Miasta !!!!!! Wielkie brawa dla Nas za wytrwałość i za te 5 tygodni, które uświadomiły wszystkim naszą wartość i siłę. Do zobaczenia w lepszych okolicznościach niż strajk, chociaż to trudne chwile spowodowały, że byliśmy razem. W S16 siła!

Profil E-mail  

PostWysłany: 12 02 2016 19:23 

Dołączenie: 06 02 2016 12:22
Jeszcze raz gratulacje dla Zarządu i dla nas wszystkich.
Dziękujemy wszystkim, którzy choćby 1 dzień byli z nami na strajku. Dziękujemy tym co grali, śpiewali, robili i przynosili zupy, smalec, sałatki, bigosy itp. i się nimi dzielili. Dziękujemy tym co chodzili i mobilizowali innych, tym co byli dobrym duchem, jak i tym którzy wytrwali. Do innych apeluję przemyślcie swoje postępowanie i działajcie z nami, bo czym nas więcej tym lepiej. Wszyscy terenowi pracownicy zakładajcie Związki regionalne w swoich miastach i dołączajcie do nas.
Strajk ponad 30 dniowy to sukces, nasz prestiż wzrósł, otworzyliśmy drzwi do mądrego dialogu. Poza tym cała Polska, Ministerstwo, Wojewoda, Rada Miasta, Prezydenci, media oraz mieszkańcy wiedzą już czym zajmuje się pracownik socjalny w swojej pracy i z kim pracuje na co dzień. Wiedzą też, że jest to trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna praca.
To my w MOPS jesteśmy na pierwszej linii frontu, uruchamiając cała machinę dalszego zatrudnienia. Na przykładzie szpitala: jest w nim dyrekcja, lekarze, pielęgniarki, salowe i personel pomocniczy. Pracownik socjalny (w tym koordynator rodzinnej pieczy zastępczej) jest jak lekarz - lekarz duszy, umysłu i ciała swoich klientów. Dajemy swoja pracą bezpieczną przestrzeń swoim Kierownikom, Dyrektorom, Radnym i Prezydentom miasta. Nie lekceważcie nas, a w zamian słuchajcie i szanujcie.
Nic o nas bez nas, dlatego z korzyścią jest dla Dyrekcji i dla władz miasta, jeśli na bieżąco będą z nami prowadzić konsultacje społeczne, a właściwie pracownicze, bo kto lepiej jak nie my zna potrzeby naszych klientów i nasze własne potrzeby. Ich realizacja naprawdę przyczynia się do zmian na lepsze w MOPS i w mieście. My znamy naszych klientów od wielu lat, mamy na nich dobry wpływ, potrafimy im wiele wytłumaczyć i ich zmieniać. To my w terenie narażamy swoje zdrowie, a nawet życie. To my musimy być czujni, by unikać agresywnych, pijanych, psychicznie chorych klientów. To my chodzimy w skwar, mokniemy, marzniemy, uciekamy przed złymi psami i wyrzucamy ubranie po wywiadzie w mieszkaniu, gdzie były robaki i choroby zakaźne. Dlatego pracownicy terenowi pracujący bezpośrednio z klientami są cenni, pamiętajmy o tym wszyscy. Jesteśmy specjalistami, dlatego w tej pracy sprawdza się 1 osoba może na 7, zaś ci co odeszli na inne posady w MOPS już najczęściej z nich nie wracają i sami to przyznają, że to tego ... już nie wrócą.
Viva "socjalni" :D

Profil E-mail  

PostWysłany: 12 02 2016 20:45 

Dołączenie: 23 01 2014 15:42
Wiem, że są Punkty Pracy Socjalnej, w których atmosfera dzisiaj była niefajna. Wiem, że sytuacja strajkowa rodzi niebywałe emocje. Apeluję jednak o dobrą wolę i rozmowę z tymi, którzy łamali strajk. Są wprawdzie wśród nich przykłady godne potępienia (wygodnictwo, cwaniactwo, czy deklarowana wobec nas pogarda), ale większość z nich miała jakieś swoje, mniej lub bardziej racjonalne powody by w strajku nie uczestniczyć. Nawet jeśli przyczyną był strach, to spróbujmy ich zrozumieć i nie odrzucać. Może za jakiś czas odpłacą nam tym samym. Trwały konflikt wśród nas jest na rękę Wagnerowej.

Profil E-mail  

PostWysłany: 19 02 2016 16:26 

Dołączenie: 08 07 2007 16:27
ariel napisał(a):
Wiem, że są Punkty Pracy Socjalnej, w których atmosfera dzisiaj była niefajna. Wiem, że sytuacja strajkowa rodzi niebywałe emocje. Apeluję jednak o dobrą wolę i rozmowę z tymi, którzy łamali strajk. Są wprawdzie wśród nich przykłady godne potępienia (wygodnictwo, cwaniactwo, czy deklarowana wobec nas pogarda), ale większość z nich miała jakieś swoje, mniej lub bardziej racjonalne powody by w strajku nie uczestniczyć. Nawet jeśli przyczyną był strach, to spróbujmy ich zrozumieć i nie odrzucać. Może za jakiś czas odpłacą nam tym samym. Trwały konflikt wśród nas jest na rękę Wagnerowej.

Jak tam w pracy minął pierwszy tydzień Wam?
Wszędzie tak "wesoło" jak na III WPŚ?
Ciekawa jestem Waszych wrażeń?
U nas było miło i po koleżeńsku, zobaczymy jak będzie w czerwcu przy podwyżkach?

PostWysłany: 19 02 2016 18:53 

Dołączenie: 23 01 2016 13:05
Jak tam było, tak tam było. Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
To cytat z dobrego wojaka Szwejka :)

Sądzę, że wszystko się jakoś poukłada wśród socjalnych choć nie bez bólu. Jak w życiu.

A propos niczego to 8 marca w Keja Pubie wystąpi Lubelska Federacja Bardów czyli autorzy dwóch songów naszego strajku - "Raz na walcu" i "Wstań przyjaciółko moja". I wielu innych świetnych piosenek. Zachęcam do rezerwacji biletów w miejscu zdarzenia. Na ostatnim koncercie zabrakło na kilka dni przed...

A to na zachętę

https://www.youtube.com/watch?v=Kk_LCkajIUo

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 02 2016 18:47 

Dołączenie: 07 02 2016 11:53
Bogdan muza jest piękna i utrafiona w nastroje Punktów pracy socjalnej. Ale nasze kierownictwo I WPŚ w sposób wyrafinowany, sokojny, perfidny z uśmiechem na twarzy daje nam popalić. No cóż musimy to znieść z pokorą i dumą. To był nasz początek jak myślę. Związki też raczkują i zbiegiem czasu nabiorą doświadczenia. Nic od razu. Zastanawia mnie to że nikt nic nie pisze , nie zarzuca to jest niepokojące. wiele rzeczy wyszło nie tak a wygląda na to że jest zgoda 100% ZADOWOLONYCH A NIGDY TAK NIE MA. PPRAWDA. Powinno to wszystkich zastanowić. 100% zadowolonych ludzi. Ja szczerze móiąc nie3 jestem zadowlona ale wiem że więcej się nie dało. Myślę przyszłościowo o młodych ludziach niech oni mają lepiej. Więcej szacunku i godności dla pracownika socalnego. Więcej niż dla kierownika który nigdy nie był w terenie tylko ma do czynienia z lizusami. tak jak u nas to jest. Liżesz i masz. Zacznijcie dyskutować o swoich bolączkach i problemach.BO SIĘ NIGDY NIc NIE ZMIENI.

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 02 2016 19:08 

Dołączenie: 07 02 2016 11:53
A propo nasz Wydział I WPŚ jeszcze nie wie o tym że nikt nie chce u nas pracować każdy jak usłyszy Bałuty to rezygnuje. mam kilku znajomych którzy by się zatrudnili do pracy ale nie chcą na bałuty. To przeklęty Ośrodek!Najbardziej lizusowski.Na sygnał dyrekcja szyscy stają na baczność. Tak nie powinno być. Trzeba to zmienić. Powinni być przeszkoleni jak zarządzać ludźmi a nie wtedy gdy pracują pół roku i zostają koordynatorami. DLACZEGO wszyscy wiedzą tylko nie mówią o tym bo się boją. Jest dużo do zrobienia za późno się za to wzieliśmy. Ale nie jest nic do stracenia trzeba nadal walczyć i zapewne się uda. CO wy na to?

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 02 2016 23:17 

Dołączenie: 18 01 2016 22:48
Matte, nie tylko u Was na I, II i III nie lepsze. Liczą się tylko lizusy -począwszy od podlizywania się koordynatorom jak kierownikom. Zobacz tylko listę nagrodzonych "Najlepszych pracowników roku 2015" . Nagrodzeni zostali pracownicy socjalni- 3 lata zatrudnieni w ramach projektu- ciekawe czym tak się zasłużyli? Jakież to wybitne osiągnięcia są na ich koncie? Pracownicy ze stażem 35, ponad 20 ,a niektórzy tuż przed emeryturą zostali olani przez kierownictwo i dyrekcję mimo doświadczenia i jakości pracy na pewno lepszej od tych "noworodków socjalnych".

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 02 2016 0:31 

Dołączenie: 23 01 2016 13:05
Nasze relacje w pracy to zbyt złożony problem i zbyt niezależny od intencji różnych bytów formalnych takich jak prezydent miasta, rada miejska, czy związek zawodowy. Jedynie ustawa o zawodzie pracownika socjalnego może tu coś formalnie pomóc. Dlatego nasz związek powinien wykorzystać ten czas i spróbować przebić się do ministerstwa z projektem ustawy regulującym między innymi zasady awansu zawodowego w sposób niemożliwy do zmanipulowania przez czyjeś widzimisię . Rozmawiałem o tym kilka razy z naszym zarządem. Nie jest to jednak taka prosta sprawa... Ale trzeba spróbować i mam nadzieję że nasz zarząd w ciągle jeszcze obecnym składzie (wybory chyba za miesiąc) znajdzie w sobie siłę by pukać do drzwi minister Rafalskiej.

My sami także odpowiadamy za atmosferę w pracy. Ja mam szczęście pracować w zespole, w którym relacje pracownik-pracownik są świetne a relacje pracownik-przełożony co najmniej sympatyczne. Oczywiście miewamy i gorsze dni i rozmaite problemy, zwłaszcza teraz gdy konfrontujemy się z osobami niestrajkującymi. To rodzi silne napięcia. Ale i tak codziennie jadę do pracy z przyjemnością,

Rozumiem jednak gorycz matte i ernestynki. Wielokrotnie doświadczałem opisywanych przez nie sytuacji. Pracuję w MOPS od 22 lat. Na prawdę trudno coś sensownego doradzić, bo jak napisałem wcześniej ten problem jest bardzo złożony. Trzeba jednak próbować ogarnąć te sprawy we własnym zakresie i trzeba mobilizować naszych przedstawicieli do zaimplantowania pod głosowanie sejmu ustawy o zawodzie pracownika socjalnego. Jeszcze jest czas. Za kilka miesięcy może to być już niewykonalne. A szkoda by było...

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość