Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 23 02 2019 3:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pytania i odpowiedzi w kwestii strajku w MOPS w Łodzi
PostWysłany: 22 01 2016 21:43 

Dołączenie: 21 05 2010 21:55
Teraz to ty sam siejesz politykę nienawiści...... proszę wskaż w mojej wypowiedzi gdzie były pogróżki, bo może jestem ślepa.
A chodzi o to, że oczywiście strajk jest osób, które strajkuję, ale przywileje wszystkich.
A poza tym, argument o obrażaniu, szykanowaniu itp, i że to przez to ktoś nie chce dołączyć do strajku jest nietrafiony o czy świadczy przykład z pps 10 lutego.

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 01 2016 21:43 

Dołączenie: 14 06 2014 14:11
T_T_T napisał(a):
diona napisał(a):
Do T_T_T_

"Żebyście osiągnęli sukces, życzymy wam"?Chyba powinieneś napisać, żebyśmy osiągnęli sukces i życzymy nam, przecież jeżeli strajkujący coś wywalczą to skorzystają na tym wszyscy, nie strajkujący również!! No chyba, że zamierzacie zrezygnować z wywalczonych przywilejów, w co wątpię.

Nie, napisałem wszystko z rozmysłem, zdążyłem zauwazyć już dawno, że strajk jest wasz, "przywileje" tez będą wasze, wszystko będzie wasze, świat należy do zwycięzców i to oni piszą historię, prawda?

Z jednej strony zachęcacie do przyłączenia się, z drugiej strony się zamykacie, obrażając nas.
Zupełnie jakby się słuchało pewnego polityka "tu jest Polska" , "my stoimy, gdzie stoimy, oni stoją tam, gdzie stało zomo"

Powodzenia, jesli dzieki retoryce nienawiści uda wam się zwiększyć szeregi, droga do tego jest zupełnie inna.

Ograniczcie proszę ten słowotok pogróżek, diabeł też czytał biblię.

"The winner takes it all
The loser standing small"

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 01 2016 21:56 

Dołączenie: 20 01 2016 18:48
diona napisał(a):
Teraz to ty sam siejesz politykę nienawiści...... proszę wskaż w mojej wypowiedzi gdzie były pogróżki, bo może jestem ślepa.
A chodzi o to, że oczywiście strajk jest osób, które strajkuję, ale przywileje wszystkich.
A poza tym, argument o obrażaniu, szykanowaniu itp, i że to przez to ktoś nie chce dołączyć do strajku jest nietrafiony o czy świadczy przykład z pps 10 lutego.

Akurat w Twojej wypowiedzi, nie było za wiele o sianiu złej atmosfery, ale o tworzeniu podziałów, skierowałem to do ogółu, przepraszam, jesli tak to odebrałas.

A co do dziewczyn z 10 lutego, to chyba nie muszę tu cytować wypowiedzi o "kurestwie", które to dotyczyły domniemanej odmowy przez tamtejsze dziewczyny przesunięcia na inne punkty.

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 01 2016 21:59 

Haha Nesia :D

"The winner takes it all
The loser standing small"

https://www.youtube.com/watch?v=0sryOCnuj7c

Profil E-mail  

PostWysłany: 22 01 2016 22:21 

Dołączenie: 21 05 2010 21:55
T_T_T napisał(a):
diona napisał(a):

Akurat w Twojej wypowiedzi, nie było za wiele o sianiu złej atmosfery, ale o tworzeniu podziałów, skierowałem to do ogółu, przepraszam, jesli tak to odebrałas.

A co do dziewczyn z 10 lutego, to chyba nie muszę tu cytować wypowiedzi o "kurestwie", które to dotyczyły domniemanej odmowy przez tamtejsze dziewczyny przesunięcia na inne punkty.

A mnie chodziło o to jak zostały przyjęty kiedy już dołączyły do strajkujących. W moim odczuciu ciepło i serdecznie i nie było słychać żadnych negatywnych komentarzy :D

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 0:13 

Dołączenie: 08 07 2007 16:27
Do D_D_T, uff odetchnęłam, że jednak nie jesteś prawdziwym pracownikiem socjalnym. Myślałam, że cierpisz na tak zwany "syndrom sztokholmski", czyli z uwagi na długotrwałą opresję, w skutek stresu pourazowego, cierpisz na chorobliwe przywiązanie do swojego oprawcy. Na szczęście to zwyczajne skierowanie do pracy w terenie czy pps-ie. Jesteś jedną z tych osób, które awansowały lub z przyczyn zdrowotnych, czy zwyczajnie nie radząc sobie zrezygnowały z pracy w terenie. Wielka ulga moja. Twój pewnie może i powód do dumy.
Pamiętam jak Wagner awansowała na kierowniczkę sekcji... wtedy stwierdziła, że w terenie zostają tylko miernoty bez ambicji. Teraz płacze do nas, że boi się klientów "zaburzonych", z którymi socjalni radzą sobie na co dzień. Sami, w tym w ich domach. Czasem słowo "dom" to strasznie dużo powiedziane. Pracownik socjalny idzie. Tacy jak Ty siedzą za biurkiem i narzekają jak im źle. Jednocześnie mają tą perwersyjna radość, trochę pomieszaną z zazdrością, że muszą siedzieć 8 godzin w ciepłym biurze, a oni w terenie Bóg wie co robią. Cała ta nienawistna retoryka Wagner, która gotowa jest iść w teren, a rozpada się po jednym "zaburzonym", po którym W. rozkleja się i łasi do strajkujących.
Życzę Ci stu dwudziestu zaburzonych na koniec miesiąca, pytających "dlaczego ich okradłaś". Może wtedy docenisz tych, którzy jak w Makowie, mogą nie wrócić do domu z pracy. Ty na co dzień grzejesz fotel na ciepłej posadce. Prawda w oczy kole, więc teraz możesz zapluć się nienawiścią do socjalnych, którzy podle Cię potraktowali na forum. Na forum, na którym możesz pisać co chcesz i nikt tego nie cenzuruje. Gdyby to było forum Wagner, zablokowała by Cię i skasowała wszystkie Twoje wiadomości.
No i nie judź już Judaszu jeden na te dziewczyny z Lutego, każdy ma prawo do błędu. My potrafimy wybaczyć. One też wybaczyły nam twarde słowa. Skąd wiesz jak to tu u nas wygląda, skoro nie strajkujesz i nawet nie jesteś pracownikiem socjalnym?? Pewnie dziewczyny nie były świadome powagi całej sprawy, to łatwe na Widzewśródmieściu, gdzie nie ma takiego zamordyzmu, ale One potrafiły zmienić zdanie i nie obraziły się, za to właśnie je KOCHAMY, a Tobą... no cóż przykro to powiedzieć, ale jednak pogardzamy.

PostWysłany: 23 01 2016 0:49 

Dołączenie: 23 01 2014 15:42
"Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom"

K. I. Gałczyński

Nic dodać nic ująć.

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 8:11 

Dołączenie: 23 10 2011 22:29
Pani W. ma nas na Kilińskiego na własne życzenie, bo nie wierzę, że taka mądra istota nie przewidziała, że stosując coraz większe szykany spowoduje pospolite ruszenie. To My wchodzimy tam, gdzie nikt wejść nie chce, to My narażamy się na wszelkiego rodzaju choroby, To My przynosimy do domu wszy, pchły i tym podobne insekty, to Nasza odzież śmierdzi i nadaje się tylko do spalenia , po niektórych wejściach w teren, to My jesteśmy na pierwszej linii frontu i łagodzimy ataki niezadowolonych klientów, to My siedzimy po nocach opisując wywiady, by klient był zadowolony, To my biegamy w mrozy, słoty i upały. W zamian to Nas się nie szanuje, to Nas obwinia za całe zło tego świata, to na Nas spada lawina krytyki, gdy komuś zadzieje się krzywda, to Nam daje się premię w wysokości jałmużny, to Nam się nie daje nagród, bo to co robimy to dla p. W. i jej klakierów to za mało. W głowie p. W. się nie mieści, że My lubimy naszą pracę, że My chcemy pomagać ludziom, ale chcemy też być traktowani jak ludzie.
Siedzimy razem już dwa tygodnie, a p W. udaje, że nic się nie dzieje. Nie ma zamiaru Nas przeprosić za złe traktowanie i za to, że Nas nie ceni. Prosi tylko byśmy wracali do roboty, bo ją psychicznie chorzy nachodzą. Jak nas nachodzą to nikt się nie przejmuje, jeszcze oczekują, że będziemy się nimi w ich domach opiekować. Do nas się dzwoni, byśmy załatwili problem na wczoraj i wysłali szybko raport. Wtedy nikogo nie interesuje w jakich godzinach będziemy latać, mamy termin na jutro i raport musi być. Zamiast Nas psychicznie wspierać dokłada zadań, stresuje, podburza, wyzłośliwia, kłamie, podjudza i mąci.
"Człowiek może znieść bardzo dużo, lecz popełnia błąd sądząc, że potrafi znieść wszystko” Fiodor Dostojewski .

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 9:54 

Dołączenie: 15 01 2016 9:42
myślę, że nie powinniśmy piętnować tych, którzy nie przystąpili do strajku. Mam nadzieję, że mają swoje ku temu poważne powody. Jedno jest pewne, nie możemy się nawzajem obrażać, szantażować, grozić itp... nawet jeśli ktoś miał coś zupełnie innego na myśli, to niektóre wypowiedzi faktycznie zabrzmiały niefajnie... Jednym z celów p.o. Wagner jest skłócenie nas... Nie dajmy jej takiej możliwości!!!!!
A wszystkich niestrajkujących gorąco zachęcamy do dołączenia! W kupie siła! Uda się, uwierzcie w to!!! :)

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 10:30 

Dołączenie: 22 01 2016 22:00
Damy radę!!!!bojak nie my to kto :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=w8IGLEqgxVw

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 12:20 

Dołączenie: 07 02 2014 21:23
Z tym piętnowaniem to macie rację, ale na wszelki wypadek aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji nowy dyrektor powinien umieścić wszystkich łamistrajków w jednym PPS, oczywiście wraz z popierającym ich kierownikiem.. Pozdrawiam strajkujących :D

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 14:01 

Dołączenie: 23 01 2016 13:05
Specjalna dedykacja dla wszystkich strajkujących i popierających strajk.
https://www.youtube.com/watch?v=tDhsBaXDphg

A to specjalna dedykacja dla łamistrajków (zwłaszcza refren :))
https://www.youtube.com/watch?v=c1ige0wTHWc

Oryginał można zobaczyć i posłuchać w piątek 29 stycznia o godz. 20 w klubie Scenografia.

Co do zjawisk okołostrajkowych:
1) Wytrwajmy w strajku bo warto
2) Dajmy szansę łamistrajkom
3) Moc jest z nami. Bo jest w nas :D

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 22:29 

Dołączenie: 05 12 2007 22:36
Sendy napisał(a):
Z tym piętnowaniem to macie rację, ale na wszelki wypadek aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji nowy dyrektor powinien umieścić wszystkich łamistrajków w jednym PPS, oczywiście wraz z popierającym ich kierownikiem.. Pozdrawiam strajkujących :D

Niezła myśl Sendy! Tylko trzeba poszukać odpowiednio dużego i odległego punktu. Limanowskiego? Giemza z III WPŚ na kierownika? Nie dość, że merytorycznie słabiutka, to do tego dobra w zastraszaniu młodych, jak sama Wagner. Na koordynatorkę tą młodą z Kilińskiego od "hołoty", żeby sprawdzała co do minuty zeszyty i listę obecności. Gotowy model pracy socjalnej a la Wagner, w ramach skansenu starej władzy. Tylko pensje i premie też po staremu im zostawić.

PostWysłany: 23 01 2016 22:38 

@Zniesmaczona:
i śmieszno: "Pracownik socjalny idzie KROPKA", wywód o syndromie sztokholmiskim..,perwersyjna radość, pomieszana z zazdrością , dziękuję za trochę śmiechu w tym grobowym temacie :)

i straszno: "Życzę Ci stu dwudziestu zaburzonych na koniec miesiąca", "Judaszu", "a Tobą... no cóż przykro to powiedzieć, ale jednak pogardzamy"

@ariel

Tobie nie dość inwektyw, nawet w formie cytatów; mam wrażenie, że chciałabyś chyba dodać tu demotywator, prosto z FB

@związkowa

dziękuję, wiedziałem, że wśród strajkujących są rozumni

@Sendy

nie piętnować, ale "na wszelki wypadek" izolować, ahaaa. taki mały obóz stworzyć, tak? ( to chyba tez forma napiętnowania, ale co tam ja wiem )

@Bogdan

dziękuję za dedykację, ale po co ta inwektywa "łamistrajk" ?

Swoją drogą "łamistrajk" brzmi tak strasznie, że mam poczucie, że moja praca jest głównym powodem nierozwiązania kwestii strajku, poprawcie mnie, ale myślałem, że chodzi o brak zgody władz Łodzi na spełnienie postulatów finansowych?

Profil E-mail  

PostWysłany: 23 01 2016 22:42 

Dołączenie: 12 07 2007 16:33
http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/pra ... id,tm.html

Czy to prawda, że ten Pan, który jest członkiem NSZZ "Solidarność" i ponoć z tego powodu nie strajkuje, teraz wyżywa się na podopiecznych, bo się w pracy nie wyrabia? Czy to prawda, że powiedział publicznie, że frajerzy strajkują, a on teraz zarobi i nawet jak im się uda to on podwyżkę też wtedy dostanie? :evil:
Jeśli tak to ten Pan może już mi nie mówić dzień dobry. Przed wojna ludzie przyzwoici udawali na ulicy, że nie widzą i nie znają takich osób. :!:
Wesoło tam musi być, skoro można pozwalać sobie na takie zachowania i takie wypowiedzi.
Nie ma tego złego... teraz chociaż wiem kto jest kim w tym MOPSie.

https://www.youtube.com/watch?v=ZO1s0Bxg4iA

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość