Forum Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

www.socjalni.pl
Obecny czas: 23 08 2019 23:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Strajk
PostWysłany: 20 01 2016 16:09 

Dołączenie: 18 01 2016 22:48
Trzymam za Was kciuki!

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Strajk
PostWysłany: 20 01 2016 22:52 

Dołączenie: 15 05 2010 16:28
Dziękuję w imieniu pracowników socjalnych z Łodzi :)

Profil E-mail  

PostWysłany: 20 01 2016 23:05 

Dołączenie: 08 07 2007 16:27
Dziękujemy! Trzymajmy się!! :D

PostWysłany: 23 01 2016 22:27 

Dołączenie: 18 01 2016 22:48
Czy uważacie, że całe zło to obecna p.o. dyr., a nie zdegenerowana władza w ogóle. Jakoś tak mi się wydaje , że co władza (szef) to gorsza. Potrzebna jest chyba całkowita zmiana szczebla kierowniczego, a i tak nie ma żadnej gwarancji na poprawę.Kiedyś posłowie, senatorowie, chcąc zjednać sobie nasz środowisko obiecywali złote góry i poparcie dla nas, a gdzie teraz jest Grubski i Kwiatkowski?

Profil E-mail  

PostWysłany: 27 01 2016 6:30 

Dołączenie: 23 10 2011 22:29
Gdzie oni są ? nasi "przyjaciele"? Mają cieplutkie stołki , wysokie apanaże i mają nas w d...e. Przed kolejnymi wyborami sobie o nas przypomną. Przykre ale prawdziwe.

Profil E-mail  

PostWysłany: 02 02 2016 22:25 

Dołączenie: 01 02 2016 15:47
Koleżanki i koledzy ci którzy w styczniu byli na zwolnieniach lekarskich lub ci którzy pracują z jakiś powodów oraz w szczególności te osoby które otrzymały nagrody wcale niemałe. Apeluje do was abyście wpłacali na fundusz strajkowy jakiś kwoty dla strajkujących koleżanek i kolegów. Znacie powiedzenie ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Ja to już zrobiłam i wysłałam część mojej pensji choć na zwolnieniu byłam w styczniu ze względu na niespodziewaną chorobę.
Na pewno te pieniądze nie zrekompensują strat jakie ponieśli strajkujący nie otrzymując pensji w styczniu.
Do Sylwka. Większość się ze mną zgodzi na podział tego funduszu a wygląda to tak: pieniądze powinny być podzielone na ilość dni strajku w styczniu i tyle dni ile kto strajkował to otrzyma, Jest to chyba sprawiedliwe. Trudno jest ocenić kto potrzebuje bardziej a kto mniej. Jest to subiektywne ponieważ jedna osoba nie ma z czego zapłacić rachunków a druga jest w trudnej sytuacji bo brakuje jej np.: na wyjazd w góry na narty w ferie. Nie sądzicie że tak jest uczciwie?. Mam nadzieje że osiągniemy nasz cel. Najważniejsze jest to aby trzymać się razem

PostWysłany: 02 02 2016 22:59 

Dołączenie: 12 07 2007 16:33
stevia napisał(a):
Do Sylwka. Większość się ze mną zgodzi na podział tego funduszu a wygląda to tak: pieniądze powinny być podzielone na ilość dni strajku w styczniu i tyle dni ile kto strajkował to otrzyma, Jest to chyba sprawiedliwe. Trudno jest ocenić kto potrzebuje bardziej a kto mniej. Jest to subiektywne ponieważ jedna osoba nie ma z czego zapłacić rachunków a druga jest w trudnej sytuacji bo brakuje jej np.: na wyjazd w góry na narty w ferie. Nie sądzicie że tak jest uczciwie?. Mam nadzieje że osiągniemy nasz cel. Najważniejsze jest to aby trzymać się razem

Czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiem.
Trochę to nie ode mnie zależy, jak ten fundusz będzie podzielony, to są propozycje Konwentu Seniorów strajku. Oczywiście mógłbym starać się przeforsować jedną z propozycji, ale pamiętaj Stevio, że ilu Polaków, tyle pomysłów. Ty masz taki pomysł, ktoś inny ma inny pomysł, a ja nie decyduję o tym sam. Precyzując kwestię - zdecyduje o tym "jednogłośnie Zarząd Główny w pełnym składzie". Czyli liberum veto jest możliwe, ale decyzja ostatecznie musi być jednogłośna.
Komitet strajkowy powołał Komisję Zapomogową, jest w niej Ula Siejka (ZZPS), Kasia Władziak ("Solidarność") i Piotr Płocharczyk (ZG ZZPS), przyznam się bez bicia, że chyba wszystkie trzy kandydatury zaproponowałem ja. Wszystkie trzy osoby mają doświadczenie w ZFŚS i niektóre też w KZP. Jest tu ktoś z ZG, jest szeregowy członek Związku. Jest też przedstawiciel NSZZ "Solidarność", bo dziewczyny z nami strajkują i też nie mają płacone za strajk.Stąd moja propozycja.
Ta komisja przygotowała propozycję zapomóg, do zatwierdzenia przez ZG ZZPS.
Jeśli przekonasz większość załogi do swojej propozycji, proponuję głosowanie Konwentu Seniorów i może ogólne strajkowe, nie ma sprawy. Listy obecności są do wglądu dla Komisji. Tylko skala pracy tej komisji będzie nie do pozazdroszczenia.
Jest mało czasu, ale dopóki zapomóg nie przelano na konta, dopóty można coś zrobić.

Mam tylko prośbę, zróbmy to szybko, bo ludzie nie powinni niepotrzebnie czekać.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość